Gwiazdy w Lewadzie

Już po raz dwudziesty do zakrzowskiej Lewady zjechały gwiazdy kina, teatru i telewizji na dwudniowe Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Art Cup. Inauguracja jubileuszowych mistrzostw była okazją  do uhonorowania odznaką „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego” osób promujących nasz region.

Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd Art Cup odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego, a gwiazdy rywalizują w skokach, ujeżdżaniu i powożeniu. W wolnych chwilach rozdają też autografy i chętnie pozują do wspólnych zdjęć.

Podczas uroczystości otwarcia mistrzostw marszałkowie Andrzej Buła i Stanisław Rakoczy, wraz z przewodniczącym Sejmiku Norbertem Krajczym, wręczyli odznaki „Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”. O wręczenie odznak osobom, które promują nasz region, wnioskował prezes LKJ Lewada, a zarazem główny organizator mistrzostw Andrzej Sałacki.

Odznaki otrzymali: aktor Bogusław Linda, który od wielu lat przyjeżdża do Zakrzowa i stał się już prawdziwym przyjacielem województwa opolskiego, wspaniała zawodniczka zakrzowskiej Lewady Żaneta Skowrońska i dyrygent znanej nie tylko w Polsce Młodzieżowej Orkiestry Dętek Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla Krzysztof Ligenza. Gratulujemy i dziękujemy!

Podczas Mistrzostw w konkurencji powożenia wystartował przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego dr Norbert Krajczy wraz ze swoim serialowym odpowiednikiem – lekarzem ginekologiem z serialu Pierwsza miłość – Tomaszem Lulkiem, zajmując dziewiąte miejsce na piętnaście drużyn.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy