Opolagra za nami

W dniach od 9 do 11 czerwca w Kamieniu Śląskim odbyła się największa wystawa targowa południowej Polski – Opolagra. Wzięło w niej udział ponad 400 wystawców z kraju i zagranicy.

W tym roku na czternastej już edycji Opolagry stawiło się ponad 400 wystawców – producentów i importerów sprzętu rolniczego najbardziej uznanych światowych marek, którzy na 40 hektarach powierzchni prezentowali walory swoich maszyn oraz nowości technologiczne. W trakcie wystawy odbywały się pokazy, podczas których rolnicy mogli osobiście przetestować ciągniki i maszyny.

–  Opolscy rolnicy osiąganymi wynikami zasłużyli sobie, by właśnie w naszym regionie odbywała się ta druga co do wielkości w kraju wystawa rolnicza – mówi członek zarządu województwa Antoni Konopka, który uczestniczył w wystawie. – To znakomita okazja dla rolników, żeby mogli poznać wszelkie nowinki i zainteresować się sprzętem prezentowanym przez wystawców. Naprawdę warto tu być co roku.

W trakcie wystawy odbyło się także Europejskie Forum Mleczarskie, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej i Komitetu COPA COGECA oraz europoseł Czesław Siekierski.

Jak co roku, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wraz z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, zorganizowali w Kamieniu Śląskim stoisko promocyjne, na którym swoją działalność prezentowały Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, jak również promowano Opolską Kartę Rodziny i Seniora.
Wystawie Opolagra towarzyszyła Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego. Członek zarządu województwa Antoni Konopka wręczył najlepszym hodowcom bydła mlecznego i mięsnego puchary, ufundowane przez Marszałka Województwa Opolskiego.

 

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy