Już w sobotę „Marsz po zdrowie”

10 czerwca, w sobotę, zapraszamy na opolską wyspę Bolko na kolejny marsz po zdrowie. To promocja zdrowego stylu życia i zachęta do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz  do ruchu i wspólnej zabawy.

Impreza wpisała się już w tradycję imprez rekreacyjno-zdrowotnych w naszym województwie. Samorząd województwa opolskiego, wraz z Towarzystwem Walki z Kalectwem i innymi partnerami, pod hasłem “Aktywna niepełnosprawność” promuje aktywny styl życia i zachowanie postaw prozdrowotnych.

Przed chorobą najlepiej uciec na własnych nogach! Dlatego 10 czerwca na wyspie Bolko nie powinno zabraknąć nikogo. Zachęcamy Państwa do dobrej zabawy i ćwiczeń fizycznych w najpiękniejszych miejscach rekreacyjnych Opola. Udział w marszu może wziąć każdy – od zapalonych biegaczy po osoby, które chcą jedynie pospacerować. Każdy będzie mógł skorzystać także z wielu dodatkowych atrakcji i jak zwykle, będzie możliwość rozmowy i konsultacji z ekspertami, dietetykami i lekarzami – o tym, jak ustrzec się przed chorobami układu krążenia czy chorobami nowotworowymi, jak ułożyć zdrową dietę. Będzie można skontrolować ciśnienie krwi oraz wagę ciała, zbadać poziom cukru we krwi. Zaplanowane są pokazy tai – chi, nordic walking oraz pokazy ratownictwa medycznego.

Początek imprezy już o godzinie 11.00.

 

Marsz jest częścią projektu „Aktywna Niepełnosprawność 2017” i jest organizowany od 2011 roku przez Samorząd Województwa Opolskiego we współpracy z Wojewódzkim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Opolu, Prezydentem Miasta Opola, Opolskim Centrum Onkologii, Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu, Politechniką Opolską, Opolskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy oraz innymi uczestnikami z organizacji pozarządowych.

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy