Ponad setka komputerów przekazana organizacjom z regionu

Przez ostatnie miesiące Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego systematycznie przekazuje używane, ale ciągle sprawne, zestawy komputerowe organizacjom pozarządowym i potrzebującym instytucjom z całego regionu. W ciągu dziesięciu miesięcy przekazano ich już ponad sto. Dziś trzy zestawy odebrali członkowie stowarzyszenia „Sami dla Siebie”.

Na jednym z ostatnich posiedzeń Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o nieodpłatnym przekazaniu kolejnych 25 komputerów – 10 otrzyma Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu, 12 – Ośrodek Monar w Graczach, 3 – Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Sami dla Siebie”. W Monarze zamierzają stworzyć edukacyjną salę komputerową, w stowarzyszeniu emerytów, które m.in. co miesiąc rozdaje około sześciuset paczek żywnościowych swoim podopiecznym, chcą ułatwić sobie pracę biurową, a szkoła wystąpiła z prośbą o przekazanie komputerów, m.in. do nauczania dzieci niepełnosprawnych.

Marszałek Andrzej Buła stara się pozytywnie odpowiadać na takie prośby, podejmując decyzję o przekazaniu sprzętu, który wycofywany jest z pracy urzędu. Sprzęt jest przygotowywany i sprawdzany przez informatyków z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki UMWO – tak, by był w pełni sprawny i służył jeszcze długi czas. W odpowiedzi na trzy ostatnie prośby, informatycy przygotowali dwadzieścia pięć zestawów, które powędrują do wspomnianych już instytucji i organizacji.

Oprócz tego od września ubiegłego roku zestawy komputerowe otrzymali:
– Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla Dzieci w Wierzbicach – 5 sztuk
– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – 60 sztuk
– Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – 6 sztuk
– Centralna Biblioteka Polsko-Niemiecka Caritas im. Josepha von Eichendorffa – 3 sztuki
– Wojewódzki Towarzystwo Walki z Kalectwem – 2 sztuki
– Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – 2 sztuki
– Opolskie Towarzystwo Drobnego Inwentarza – 1 sztuka
– Stowarzyszenie KS „Chrząszcz” – 3 sztuki.

VR

Udostępnij wpis:

Nasze serwisy