Prawdziwy Dzień Wspólnoty

W sobotę, 23 lipca, było w regionie wielojęzycznie, a przede wszystkim gwarno, wesoło, żywiołowo. Młodzi ludzie z wielu zakątków świata – od Brazylii po Liban, od Francji po Meksyk – przyjechali na krakowskie Światowe Dni Młodzieży, robiąc przystanek w województwie opolskim. Odbyła się diecezjalna część tego religijnego święta.

Rano młodzież wzięła udział w wielojęzycznym nabożeństwie w Grocie Lurdzkiej na Górze Świętej Anny, a po południu w Opolu wspólnie się modlili, śpiewali, bawili. Na opolskim Placu Wolności zebrało się około dziesięciu tysięcy młodych ludzi, którzy po krótkim spotkaniu i wspólnej modlitwie wspólnie przeszli prze całe miasto na błonia osiedla Armii Krajowej. Wspólny marsz także był okazją do wspólnego śpiewania i tańców. Tam rozpoczął się koncert „Siewców Lednicy”, a później modlitewne czuwanie.
Dla pielgrzymów przygotowano darmowe posiłki i napoje, były też informacje o naszym regionie.

Przypomnijmy – samorząd województwa opolskiego przygotował 5000 dwujęzycznych map z atrakcjami turystycznymi regionu, a na stoisku informacyjnym podczas koncertu można było otrzymać materiały informacyjne o województwie opolskim (foldery z ofertą kulturalno – turystyczno – edukacyjną) w kilku wersjach językowych. Przez całe popołudnie rozdano ich kilka tysięcy.
Bawiąc się wspólnie i modląc młodzi ludzie z całego świata pokazali nam wszystkim, co znaczy prawdziwa integracja.

Nasze serwisy