Dzień Dziecka i super zabawa!

Setki dzieciaków bawiły się 1 czerwca w placówkach samorządu województwa opolskiego. Wiele atrakcji było w całym regionie.

Rano marszałek Andrzej Buła w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji wręczył dzieciom „klucz do zaczarowanego świata”, w którym mogły poznawać tajniki otaczającej nas rzeczywistości. W Filharmonii Opolskiej było spotkanie ze sztuką, instrumentami i przyrodą oraz warsztaty ekologiczno–artystyczne.

W Teatrze im. Jana Kochanowskiego odbywała się rodzinna dyskoteka z atrakcjami, był także kącik z grami i zabawami dla najmłodszych. W Muzeum Wsi Opolskiej były pokazy i warsztaty w zabytkowych obiektach, ale wręczono także nagrody laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Majówka w skansenie”. Wszędzie było gwarno, wesoło.

Dziękujemy dzieciakom i ich opiekunom za tak tłumne uczestnictwo we wszystkich imprezach!!!

Dzień Dziecka świętowano na różne sposoby w całym regionie. W nyskim Publicznym Gimnazjum nr 1 odbył się wyjątkowy piknik, który patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Opolskiego. „Piknik Jedynki” był imprezą charytatywną, podczas której udało się zebrać pozostałą część środków na leczenie Mateusza, jednego z uczniów szkoły. List gratulujący pomysłu imprezy skierował do gimnazjalistów wicemarszałek Roman Kolek.

Nasze serwisy