Regionalne Święto Edukacji – laureaci nagród i stypendiów Marszałka

Zarząd Województwa Opolskiego przyznał doroczne Nagrody i Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie edukacji. Nagrody zostaną wręczone podczas Regionalnego Święta Edukacji, które odbędzie się 23 października 2017 r. o godz. 11.00 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Strzelców Bytomskich 18 w Opolu.

Nagrodę Professor Opoliensis za najważniejszą pracę naukową otrzymuje:

prof. dr hab. Stefania Grzeszczyk – za opracowanie technologii betonu z proszków reaktywnych

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje:

dr hab. Marek Białokurza pracę:  Gabriel Narutowicz. Biografia.

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechnienia i rozwoju edukacji otrzymują:

  1. Pani Jolanta Begińska,
  2. Pani Izabela Breguła,
  3. Pan Aleksander Iszczuk,
  4. Pani Magdalena Ewelina Koloch,
  5. Pani Artur Kowalski.

Nagrody Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej  i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych dla osób zatrudnionych w jednostkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie, otrzymują:

  1. Pani Renata Najwer,
  2. Pan Lesław Tomczak,
  3. Pani Grażyna Lechki,
  4. Pani Dorota Blacha-Gola. 

Stypendia dla doktorantów otrzymują:

  1. Ewa Makowicz – studentka chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego,
  2. Sławomir Kania – student pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego,
  3. Marcin  Tatara – student budownictwa Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej,
  4. Kamila Mizerna – studentka budowy i eksploatacji maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej.

Stypendia dla studentów otrzymują:

  1. Tomasz Waliczek – student Politechniki Opolskiej,
  2. Julia Konrad – studentka Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu,
  3. Radosław Łapszyński – student Uniwersytetu Warszawskiego,
  4. Paweł Świsłowski – student Uniwersytetu Opolskiego,
  5. Magdalena Strzelecka – studentka Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów „Prymus Opolszczyzny” otrzymują:

W kategorii szkół podstawowych:

  1. Adam Frydel – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nasza Szkoła w Opolu
  2. Karolina Maszkowska – Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku
  3. Magdalena Chęcińska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie
  4. Julia Hęcińska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie
  5. Natalia Tomala – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie
  6. Marta Florczak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach
  7. Anita Juzwiszyn – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach
  8. Małgorzata Kubów – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głubczycach
  9. Mateusz Gędka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Praszce
  10. Aleksandra Dereń – Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie

W kategorii szkół gimnazjalnych:

  1. Michał Wachnicki – Publiczne Gimnazjum nr 9 w Opolu
  2. Roksana Goplańska – Zespół Szkół TAK w Opolu
  3. Jakub Mikucki – Gimnazjum sportowe w Nysie
  4. Jakub Jelito – Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach
  5. Marcin Borman – Publiczne Gimnazjum Nr 10 Dwujęzyczne w Opolu
  6. Iga Wawrzyniak – Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Oleśnie
  7. Kinga Szczepańska – Publiczne Gimnazjum w Paczkowie
  8. Paulina Łabędzka – Gimnazjalno -Licealny Zespół Szkół w Wołczynie
  9. Roksana Nowak – Gimnazjalno -Licealny Zespół Szkół w Wołczynie
  10. Emilia Waliczek – Publiczne Gimnazjum w Komprachcicach

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Aleksandra Chwistek – Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu
  2. Maksymilian Kasperek – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu
  3. David Boritzka – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
  4. Julia Misiaszek – Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie
  5. Marta Woszczycka – I Liceum Ogólnokształcące w Kędzierzynie-Koźlu
  6. Bartosz Sobkowicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr I w Prudniku
  7. Maria Pozniak – Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim
  8. Julia Kolasa – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu
  9. Agnieszka Kłodzińska – I Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie
  10. Dominik Budziński – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu

Serdecznie gratulujemy sukcesu i zapraszamy 23 października na Regionalne Święto Edukacji!

Nasze serwisy